Ще у листопаді 2022 року у Трибухівській громаді було ініційовано звернення до голів діючих в Україні церков щодо переходу на Новоюліанський календар. 

Як це відбувалося згадують учасники тих подій.

Отець Степан Татарин згадує:

У листопаді 2022 року мене запросили на зустріч у сільську раду. Ініціатором виступив відомий підприємець та меценат Гадз Петро Іванович, За його ініціативи зустрілися настоятелі храмів, які є на території Трибухівської громади. В тому числі там був і я. На зустрічі ми обговорили важливе питання дистанціювання від релігії агресора шляхом переходу на відзначення свят по Новоюліанському  календарю, разом з усім цивілізованим світом. Це дуже важливе питання назрівало вже давно, до речі у Трибухівцях одні із перших, добровільно перейшли із підпорядкування московського патріархату у ПЦУ. Ми вирішили звернутися до депутатів сільської ради, до керівників усіх церков України про необхідність святкування Різдва та всіх інших церковних свят по новому календарю. Після нашої зустрічі це питання також розглядалося і на зібраннях  сільської ради. Ми обговорили також його і між своїх парафіян, люди із задоволенням сприйняли це нововведення і вже 25 грудня 2022, ми одні із перших в країні відправляли різдвяну службу  в Трибухівцях. 

Любов Поселюжна, одна з учасниць робочої зустрічі та секретар Трибухівської сільської ради:

Керівництво громади радо відкликнулося на ініціативу Петра Івановича зустрічі із духовними наставниками громади з приводу святкування Різдва та інших свят по новому календарю. На зустрічі була присутня я, та голова громади – Ковдрин Олег Іванович

Фактично усі сприйняли ініціативу позитивно. Це питання також розглянули на виконкомі ради та сесії міської ради. За результати обговорення, депутатами сільської ради було направлено звернення до керівників чинних церков в Україні. Думаю це був наш вагомий наш внесок. Трибухівський сільський голова, Олег Ковдрин також був присутній 25 грудня 2022 року на цій історичній святковій Різдвяній Літургії в церкві святого Архистратига Михайла в селі Трибухівці.